Je čas připomenout si něco o naší tradiční Letní Expedici.

Již nám začíná jaro a je možnost vyrážet do přírody, posedět u ohně, opékat buřty, odvážní mohou přespat pod širákem či ve stanu. To vše je trénink na naší letní expedici do Krušných Hor.
V první části půjdeme po stezce Via Czechia trochu netradičně, než chodí ostatní, v protisměru, tak abychom se dostali do míst, kde je řeka Ohře ještě „divoká“ a tu budeme v druhé části splouvat na raftech, pálavách, kánoích.
Na pěší části navštívíme Klínovec, Vlčí jámy u Horní Blatné, Bývalý důl Rolavu, Kraslice a Vysoký kámen. Denní trasa bude kolem 15-20km s plnou polní, tzn. s batohem na zádech, kde si neseme vše, co potřebujeme od spacáku, stanu, přes kotlíky na vaření až k pláštěnce proti dešti.
V druhé části vše naložíme na lodě a poplujeme z Chebu po Ohři přes Kynšperk, Sokolov, Loket, Svatošské skály, Karlovy Vary, Kyselku. Denní trasy budou kolem 15km.
Sraz na akci bude v pátek 28.6. v 18:00 na Spirále, kde zabalíme veškeré potřebné vybavení a druhý den ráno odjedeme vlakem vstříc dobrodružství.
Návrat bude v pátek 12.7. v 18:12 na vlakové nádraží Kladno.
Cena tábora: 4.500,-Kč.
V ceně veškerá doprava, jídlo, ubytování, půjčovné lodí atd.
V případě zájmu o tábor prosím o vyplnění přihlášky do 24.4. 2024 a zaplatit zálohu 1000,-Kč.
Zbytek ceny doplatit do 5.6. 2024.
Ve středu 5.6. 2024 od 18:30 po družinových schůzkách bude schůzka k táboru s rodiči.