Přinášíme reportáž ze skvělého výletu na rozhlednu Máminka. Ahoj Roháči, jednodenní výlety Petruchy a Gabči začínají být tak populární, že už si příště skoro můžeme pronajmout vlastní autobus. Tentokrát jsme vyrazili na rozhlednu Máminka, která je kousek od Hudlic.
Plán byl tedy jasný, a to sejdeme se v 10 hodin první adventní neděli v Hudlicích u kostela. Věřte tomu nebo ne, ale u kostela nás nakonec stálo skoro 40, když počítáme i kojence.

Uhlídat 40 lidí je téměř nemožné, ale i tak jsme si po cestě zahráli hru Bingo a pak už jsme zase šlapali dál do kopce. Maminky s kočárky se parádně zapotily, ale i my jsme se zadýchali. Když už jsme byli na závěrečné hřebenovce, tak jsme potkali “správce“ Máminky. Pomohli jsme mu tam navázat myšlenkovou cestu a on nám za odměnu dovolil si na místě udělat buřtíky.
Postupně jsme si všichni prohlédli rozhlednu. Výstup každému rychle utekl, protože na každém schodu je takové malé poselství, tedy vám to ani nepřijde a jste nahoře. Dole jsme si pak všichni společně vytvořili adventní spirálu a začali se péct buřtíky.
Během volných chvilek si každý mohl vytvořit pamětní list, anebo si dát oříšky a křížaly a zapsat něco do kroniky výletů.
Nakonec jsme se rozdělili na chrtí skupinku a zbytek. Chrti vyrazili ještě přes důl Gabriela, kde se těžilo železo a Hudlickou skálu, kde mají skvělou vychytávku s dalekohledy. Musíte se tam jít podívat. Zatímco pomalejší skupinka už si drandila přímou cestou zpět do Hudlic. Chrti pak doběhli do Hudlic, kde už na ně zbytek čekal a postupně jsme vyrazili všichni domů.
Bylo to skvěle strávená adventní neděle. Je vidět, že Vánoce už se blíží, protože teploty už klesají pod nulu. Snad nám do Vánoc i trochu nasněží. Kdyby ne, tak my už první sníh viděli. Cestu na Máminku už se pak sněhových koulí dalo vytvořit.
Péťa

mami1903