Je tady vzpomínka na letošní Vánoce na Hrádku.
Vánoce na Hrádku bývají vydařené.
Ty letošní nejsou výjimkou a pro jejich popsání lze užívat jen pozitivní adjektiva!
Díky globálnímu oteplování jsme ani neměli zas tak velkou zimu.
Byť by někdo mohl považovat za škodu, že nebyl sníh, tak to rozhodně neubralo na vánočnosti atmosféry a například v Trucovně ji bylo na rozdávání. A také že se rozdávala, ještě dva týdny po návratu domů jsme si všichni zpívali Nesem vám noviny a vzpomínali na náš krásně ozdobený stromeček.

Hned v pátek po zábavné cestě vlakem a méně zábavném výšlapu jsme zjistili, že namísto spánku budeme řešit jakýsi problém s Konrádem. Jsme ale šikulové a splnili jsme všechny jeho úkoly na jedničku, proto nás na hradě nechal, když jsme slíbili, že se k němu a jeho okolí budeme chovat ohleduplně.
V sobotu jsme si rozdělili úkoly jako zdobení stromečku, zdobení Trucovny, příprava bramborového salátu, udržování ohně a další a poté je plnili. Vše se nám krásně povedlo i s polední pauzou na buřtguláš a večer jsme si šli zazpívat koledy a rozdat dárky k ozdobenému stromku v lese za hradem. Pak už nás čekal jen samotný vánoční večer v Trucovně. Byl salát s řízkem, byl svařák/mošt, byly tradice, byly dárky, byly kytary, bylo to super!
V neděli jsme se již jen s lítostí v srdcích sbalili, uklidili hrad a vydali se na cestu k vlaku, kterým jsme se poté vrátili za našimi milovanými rodinkami, abychom oslavili ty druhé a o něco málo méně supr-čupr Vánoce.
Všichni děkujeme Máce, Madle a ostatním zainteresovaným za realizaci této legendární akcičky a těšíme se na příští rok!
Anička