Děti všude kolem nás, děti, kam se podíváš.
Těmito slovy je uveden článek v lednovém Horáci.
A je to dobře. Dobře, že jsme obklopeni dětmi.
A hlavně jsme schopni se s nimi sejít, někam vyjet a vyšlápnout.
Tolik na úvod a teď už vyprávění Járy převzaté z Horáce.

Dne 29.12.2019 úderná dvojka Jára a Barča po nákupu v kladenském Kauflandu dojela v časných odpoledních hodinách k Černodolskému mlýnu, odkud vyrazila směr Opárenský mlýn. Cesta to nebyla dlouhá, zato zdlouhavá, těžká, namáhavá a možná by se dalo říct i pomalá. Přitížil jim totiž velký nákup. Po obědě si dvojka ještě vyrazila na krátkou procházku směr Velemín a Chotiměř, kde získala razítko z Motorestu Velemín. Ostatní pokusy ve Vietamských obchodech byly bohužel neúspěšné. Večer se k naší dvojce přidala Lucka P., která ovšem nakonec na spaní opět odjela.
Další den byl naplánován výlet, ovšem Barča dočasně zapomněla, jak se spí, a proto byla ráno při snídani nevyspalá. Jára se tedy vydal sám na výlet na Kletečnou a rozhlednu Radejčín, kterou si vyloženě užil. Odpoledne přijeli Skup, Boban s Danou, Olí s Natálkou, Kolínovi a Wyderkovi. Hráli jsme téměř čtyři hodiny Trabantí hru a v noci jiné zajímavé hry.
Na Silvestra jsme po pozdní snídani roztočili mlýnské kolo s generátorem a vyráběli elektřinu. Přijela rodina Pokorných. Těsně před padnutím tmy jsme vyrazili na zříceninu hradu Košťálov, odkud jsme pozorovali Silvestrovský ohňostroj nad Lovosicemi. Úchvatná podívaná... Po návratu do mlýna jsme si zahráli Trabantí pexeso, vytvářeli i konzumovali chlebíčky. Zanedlouho už byla první půlnoc, kterou jsme s dětmi odpočítali, oslavili prskavkami a dětským šampáněm a poslali děti spát. V dobré konverzační atmosféře jsme se nestačili divit, jak brzy nastala ta pravá, v pořadí druhá půlnoc. Oslavili ji prakticky stejně jako děti, jen šampáňo bylo alkoholické a prskavkami jsme máchali před objektivem fotoaparátu, čímž vzniklo krásné péefko.
Ráno v novém roce jsme vstali, posnídali a postupně se trousili do domovů. Uklidili jsme prostory, ve kterých jsme se pohybovali a při loučení s Bocmanem a Helčou dostali výborné křížaly. Letošní oslava nového roku se vyloženě povedla.
Všem čtenářům přeje všechno nejlepší v novém roce Jára