V pátek 18. 9. 2020 jsme se opět sešli na Cimrmanském.
Potěšující je, že se náš oddíl docela rozrůstá.
Když jsme seděli v kroužku, zkusil jsem nás spočítat.
A skončil jsem na čísle 50.
My už totiž počítat umíme, už jsme předškoláci. Navíc s námi byl i kamarád ze školky Nicolas s tátou. Samotná oddílová schůzka začala hrou Papírák. Uprostřed byl papírák, který měl svinutý papír a snažil se uhodit toho, jehož jméno zaznělo naposledy. A tan dotyčný si rychle musel vzpomenout na další jméno. Díky této hře jsme se trochu poznali.
Poznávací byla i další hra, kdy jsme si museli nechat podepsat někoho, kdo má nějakou vlastnost. Třeba má sourozence či rodiče v oddílu. Kdo nasbíral nejvíc podpisů, má Bingo. Tak se hra jmenovala.
Hru nám ale pak narušil neznámý zloduch. Přišel a do někoho strčil. Pak utekl. Honili jsme ho po lese. Utekl směrem na Volešku. Tak jsme ho honili. Proběhli jsme sjezdovky, kam chodil kdysi táta lyžovat. Seběhli jsme Příchoďák od zahradníka a pod skokánkem a krouceňákem jsme se dostali pod obávaný svah Smrťák. Dole jsme ještě luštili šifru z telefonu. Pak jsme vyběhli příchoďák od Brezonu. Nad ním byla chýše a v okolí jsme se schovali. Já se ale zamotal do ostružiní. Nakonec jsem se ale dostal za strom právě včas. Zloduch už se přiblížil. Utekla a část věcí ještě poztrácel. Nakonec jmse ho chytili. Pak jsme si ještě rozdali oddílový časopis.
Tím první oddílová schůzka skončila. Jsem zvědav, co dalšího nás ještě čeká. Vojta, Péťa a Niki