Neorganizovaná akce s účastí členů oddílu proběhla 11. října 2020.
Po trasách Běhu Járy Cimrmana se letos vydalo přes třicet poutníků.
V tomto čísle jsou ovšem započteni psi a domácí zvířata včetně plyšových.
Účastnící z řad lidí pak startovali ve dvou vlnách.
Dětská kategorie odběhla svůj závod po zcela nové lesní trase tak, aby se s ostatními nepotkala. Poutníci se vydávali na trasu průběžně podle svého příchodu na start. A jak to tedy dopadlo?
V kategorii batolat byla poprvé v historii vyhlášena kategorie zbloudilých běžců. Vyhrál ji Nocolas Kovalčik, který byl nejrychlejší, ale neměl kufr, proto budiž vyhlášen ve zvláštní kategorii.
Tradiční kategorii batolat ovládl Vojta Kratina před svým o pár minut starším bratrem Petrem a Davidem Záněm. Za nimi skončil Kryštof Osvald.
V kategorii dívek byla nejrychlejší Jana Záňová před Miou Osvald.
Na nejdelší trase si koronu (dříve korunu) nejrychlejšího běžce odnáší ten, který je uveden pod pseudonymem Karel Běhavý. Jeho skutečné jméno redakce zná, ale nechce zveřejňovat. Koneckonců koho si obyčejný člověk představí pod jménem Edson Arantes Dos Nascimento? Asi nikoho. Jen opravdový znalec ví, že se tento fotbalista proslavil pod jménem Pelé. Karel Běhavý je tedy jakýsi Pelé našeho kufroběhu. Mimo korony si mohl na rok odnést i putovní kufr, ale po vyfotografování ho odevzdal zpět do depozit pořadatele. Píšu to hlavně proto, abych za rok, až budu vzpomínat, kdo mi má cenu vrátit, jsem si včas uvědomil, že ji mám já. Jsem hlava děravá a lepší to nebude.
Karel ovšem nesplnil zásadní podmínku, kterou je zaplacení startovného. Na startu se mi omlouval, že na něj nemá. Proto dalším vítězem budiž vyhlášen kufroběžec s iniciálami LM. Kdo si pod touto zkratkou představí Lidové Milice, toho ujišťuji, že je to podobnost čistě náhodná.
Co napsat na závěr? Vybavuje se mi dialog z konce filmu Černí baroni.

Mám před očima nádraží a na něm vojína Kefalína v podání Ondru Vetchého, jak říká: ,,Ale stejně, že to bylo všechno absurdní?" A major Haluška ztělesněný Pavlem Landovským odpovídá: ,,Veru bolo. A čo si predstavujete pod takým slovom absurdní?"
Můžete se podívat na obrázky od Hopa a na výsledky, které najdete na stránce behjc.rohaci.com.