I letos samozřejmě proběhla naše tradiční Letní expedice.
Byla u Žďáru nad Sázavou.
Bydleli jsme ve skautském domečku.
Zavzpomínejte nad řádkami Horáce.
Ahoj kamarádi, letos jsme dojeli až do pirátské země. Zamířili jsme na východ směrem ke Žďáru nad Sázavou. Naše útočiště jsme našli u rybníka Řeka s kempem Moře, ale nebydleli jsme v kempu, bydleli jsme ve skautském domečku.
Vyšlo nám hezké počasí. V rybníku jsme se i vykoupali a taky jsme ho přejeli na kánoi. Pádlování si vyzkoušeli i ti méně zkušení a ti nejmenší se vezli na háčku.
Navštívili jsme společně Veselý kopec. Někteří měli cestu těžší, jiní snazší. Někomu se po cestě neudělalo dobře, a někdo jiný zase zapomněl batoh na nádraží. Dotyční ví. Nakonec všechno dobře dopadlo. Tomu, co se udělalo špatně, bylo brzo zase dobře, a batoh se našel. Hurá!
Také jsme si prohlédli Žďár. Byli jsme na prohlídce místního interaktivního muzea, vyšlápli jsme si na Zelenou horu a plnili jsme úkoly po městě.
Zastavilo se u nás i divadlo. Honza nám zahrál Princeznu na hrášku a všichni jsme z ní byli nadšení. Koukali jsme se na ní úplně všichni.
Každý den nás navštívil pirát a přinesl nám zprávy z cest, zadal nám úkoly a večer četl pohádku. První den nám i dal i mapu k pokladu. Nakonec jsme díky němu poslední den získali i samotný poklad. Splnili jsme všechny indicie a prošli jsme celou cestu k pokladu.
Péťa