Nemůžete jet na tábor? Pojeďte aspoň do Krušných hor!


Milí Roháči a rodiče malých Roháčů,
ty, kdo letos nepojedete s oddílem na tábor do Rumunska, bych chtěla pozvat na malou náhradní akci - zajímavou exkurzi do saského Krušnohoří, do malebného kraje se zajímavou historií kousek za českými hranicemi. A to konkrétně do hornického města Annabergu, které návštěvníkům nabízí možnost leccos z místní bohaté historie a tradic zažít a vyzkoušet.
 Akce proběhne hned zkraje prázdnin 28.6. – 2.7. 2015. Ubytování bude v ekostředisku Dörfel kousek od Annabergu, v dřevěných chatkách nebo zděném domě a jídlo si zčásti povezou účastníci sami a z větší části bude zajištěno. Doprava bude zajištěna malým autobusem.   
 Akci pořádá přímo ústředí tomíků v rámci přeshraniční spolupráce s krušnohorským spolkem Erzgebirgsverein a ústředí také účastníkům finančně přispěje. V nabídce aktivit je prohlídka historické části města, návštěva Krušnohorského muzea s ukázkovým dolem, které mapuje těžbu stříbra v regionu, dále prohlídka Manufaktury snů, což je muzeum krušnohorského lidového umění s výstavou dřevěných hraček, pyramid a betlémů. Nepředstavujte si ovšem nudné procházení mezi zaprášenými vitrínami, v muzeu je vše v pohybu, nechybí interaktivní prvky a v místních dílnách si vyzkoušíme řezbářství a paličkování. Zajímavé technické památky nabízí také blízké okolí Annabergu – muzejní důl a hamr ve Frohnau. A k tomu navíc hned za hranicemi města krásná krušnohorská příroda a množství turistických stezek.
 Po celou dobu bude k dispozici průvodkyně z řad tomíků (tedy já), takže jazyková bariéra není překážkou. Cena bude upřesněna, ladíme to s německou stranou, budu se snažit, aby rozhodně nepřesáhla 1000Kč. Ústředí tomíků přispěje oddílu na dopravu a ubytování. Akce je určená pro tomíky ve věku 10 – 18let a jejich doprovod (odd. vedoucí), s dětmi do 12ti let mohou jet rodiče. 

Pokud Vás pozvání zaujalo, napište mi prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte na 605586877.  Přihlásit se je možné do konce května. V květnovém Horáci budou upřesňující informace.

z Oparenského mlýna mává     Helča Podroužková