Letní expedice se blíží. Je tedy na čase si upřesnit poslední informace.

Sraz na vlakovém nádraží Kladno:
celá LEX: 2. 7. 2022 9:00
Stálá část: 9. 7.2022 9:00 - změna času odjezdu oproti Horáci
Návrat: všichni v 16. 7. v 18:25 tamtéž
Putovní část: Začínat budeme v Libině a půjdeme přes Jeseníky až k Mlýnské chatě.
Stálá část: Mlýnská chata https://alsol.cz/uvod/lesy/chata-mlynska Budeme chodit na výlety s malým batůžkem.
Podíváme se na pěkné kopce (Šerák, Praděd), zavítáme do lázeňských středisek (Karlova Studánka, lázně Lipová), ale čekají nás také vodopády a jeskyně. A hlavně plno přírody, her, pohody a kamarádů. Pokud dovolí počasí, budeme každý večer dělat oheň.

S sebou: pořádný batoh, malý batůžek na výlety (bohatě postačí i kompresák nebo takový ten sportovní vak), spací pytel, karimatka, spodní prádlo (množství dle uvážení:), ponožky, větrovka, pláštěnka, 2x náhradní triko, mikina, krátké i dlouhé kalhoty, 1x tepláky, oblečení na spaní, plavky kapesníky, hygi potřeby (mýdlo – ekologické (jelen), pasta na zuby, kartáček, ručník, toaletní papír, hřeben), nůž, čelovka + náhradní baterie, kšiltovka, KPZ, CODEX, šátek, alespoň 2x lahev 1,5l (děti na stálou část – 1x lahev), lžíce, plecháček (není potřeba mít ešus), léky, kapesné (domluvili jsme se s rodiči na společné schůzce, že dětem co pojedou na stálou lex doporučujeme mít max 200 kč a děti na celou lex 400 kč).
-Stačí si vzít jen pevné boty (s membránou proti protečení, naimpregnované) a sandály, žádná sportovní obuv (tenisky) nebude potřeba.
bezinfekčnost a kopie průkazky pojištěnce-stačí na nádraží
Prosíme, neberte si s sebou zbytečnosti, pronesou se.

Po celou dobu strávíme bez přístupu ke zdroji elektrické energie, prosíme tedy, aby si děti nebraly mobilní telefony ani žádnou jinou elektroniku. Pokud budete potřebovat nějaké informace během expedice, můžete psát SMS:
1. týden Járovi: +420 774 517 393
2. týden Skupovi: +420 777 618 333


Putovní část:
Budeme si všechny věci nosit s sebou na zádech, je proto důležité, aby si kluci balili sami a úsporně, Barča by měla balit společně s mamčou.
-Místo na společné věci a jídlo- cca do 3 kg, Barunka do 1- 1,5 kg
Stálá část:
Svišťům vezmeme batohy z nádraží, ostatní si je ponesou sami. Přesto prosím, balte úsporně.


Těšíme se
Za putovní část: Honzík, Jára, Boci, Barča
Za stálou: Honzík, Barča, Anička, Petrucha, Gabča, Skup