Pár let po oslavě třicetin oddílu má narozeniny i legendární kufroběh.

Tak slavíme jubilejní ročník. A možná čekáte lehce sentimentální ohlédnutí. Ale tak to nebude. Nenapíšu, že to neuvěřitelně rychle uteklo. Nebudu vzpomínat na řadu neuvěřitelných historek. Na první ročník, kdy napadl sníh a zapadalo značení. Na to, jak jsme s Kamilem nedorazili do Snídaně s Novou. Na nepovoleného demonstranta za zavedení kategorie bicyklistů. Na hrnečky pro běžce a pořadatele. Na to, jak jsme se dostali do knihy. Na odhalení dvousloupí, kdy jsme s panem primátorem tahali každý za opačný konec a umělecké dílo zůstávalo zahaleno. Na lyžaře, poníka, trakař, malý žebřiňák, historické kočárky a další vozidla. Na nejmladší děti v peřince a nejstarší účastníky a účastnice ve věku více než 80 jar. Nebo na loňský rok, kdy jsme se museli uchýlit poprvé do ilegality. Nebudu vzpomínat.
Spíš mám radost, že závod žije svým životem. A že se najdou ti, pro něž něco znamená. Kteří se na rozcestí Na Cimrmanském pravidelně vracejí. K rekordní stohlavé účasti se letos určitě nepřiblížíme. Ale to vůbec nevadí. Napadá mě jedna paralela. Souvisí s mými maratónskými závody. Skoro třicet let jsem jezdil na Pražský maratón. Po jeho odmlce jsem byl dvakrát na tom kladenském. V Praze spousta lidí, humbuk, tlačenice, špalíry lidí podél trati, lidí, kteří tě ženou, i když nepatříš k favoritům. Maratónské expo, startovní taška nabitá reklamními letáky, že to skoro neuneseš. Na Kladně sto běžců, v lese potkáváš důchodce na procházce, ve startovní tašce triko, číslo a jedna sušenka. A přece jsem Kladnu přišel na chuť. Napadá mě jedno slovo. Střídmost. A touto cestou bych chtěl směrovat i Běh Járy Cimrmana. Ale letos jsem přece jen udělal výjimku. Protože život je i o příležitostech a jejich využívání. Proto jsem připravil hned dvě překvapení, z nichž jedno mi ulehčí práci i do dalších let. Pokud vás to zaujalo, přijďte se podívat. Ale houby. Podívat se je málo. Buď pojďte běžet, nebo pomoci s pořádáním. Je nás pět a půl. Tedy tak se to říká, ale když to počítám, ještě nás, co se týče potvrzených pořadatelů, ani pět a půl není. A kdyby náhodou bylo hezky a někdo přišel běžet, ať si jako pořádající oddíl neuříznem ostudu.
Pokud by náhodou článek četl někdo z rodičů nových dětí a nevěděl, o čem je řeč, podívejte se prosím na behjc.rohaci.com. Tam je o našem kufroběhu úplně všechno a můžete si stáhnout propozice. Startujeme v neděli 17. října 2021 v 15 hodin Na Cimrmanském. Hop