Vánoční čas se nám kvapem blíží.
Všichni se těšíme, až bude v troubě vonět cukroví, až začne ten správný vánoční úklid, příprava překvapení pro všechny, které máme rádi a zkrátka, až nás polapí ta pravá vánoční atmosféra. Poslední roky se neustále učíme být trpěliví, vytrvalí, důslední a ohleduplní ke všem lidem ve svém okolí. Dostáváme nevyžádanou lekci a učíme se přijímat ji tak, jak přichází. Změny, omezení, ztráty našich blízkých. O Vánocích bychom si měli nejen plnit přání a sliby, ale také bychom si měli odpouštět, vzpomínat, děkovat, najít si čas, hledět vstříc nadcházejícím dnům s nadějí a přát lepší šance všem, kteří už žádným přáním nevěří.

Tedy, tohle je poselství Vánoc tak, jak ho vidím já. Každý si ve Vánocích nachází to své, na co se těší, co pro něj tyto svátky znamenají. Moc by mě zajímalo, jaké posleství přinášejí Vánoce vám? Třeba se to letos budu moci dozvědět.

Kde?
Na hrádeckých oddílových Vánocích, přece. Vzhledem k situaci, ve které se nacházíme s vývojem epidemie, nelze nic moc dopředu plánovat, a proto budou letošní Vánoce probíhat stejně jako v minulém roce.

KDY:
Vánoční cestu si budete moci projít od soboty, 18.12.2021 do 31.12.2021.
Hrádek bude otevřen od 17. do 19.12.2021.
JAK:
Na oddílovém webu najdete od 13.12. mapu s vánočními stanovišti, kterou si budete moci stáhnout a vytisknout + vánoční deník a podrobnější informace.
Každý může přijet a odjet podle toho, jak se mu to hodí a naši menší kamarádi mohou přijet s rodiči, nebo se svými velkými kamarády, podle dohody s rodiči, aby vždycky měli někoho, kdo je doprovodí na vánoční cestu a potom také v domluvenou dobu zpět domů.
Jídlo si veze každý své, aby se na své vánoční cestě nasytil. Vydáte-li se na cestu v sobotu 18.12., vezměte si s sebou také tradiční bramborový salát a řízek.
Chcete na cestě přespat? Vybavte se podle toho.
CENA:
Je taková, jakou je kdo ochoten zaplatit.
PŘIHLÁŠENÍ:
Není nutné. Necháváme na vás, kdy dorazíte, s kým dorazíte a jak si Vánoční cestu prožijete.
Spoléháme se na to, že každý z nás je zodpovědný a ohleduplný, takže se nebude chtít zdržovat ve společných uzavřených prostorech s ostatními, pokud si není jist tím, že nemá Coviďáka, kterého by mohl nadělit mojí babičce pod stromek.
Předpokládáme, že se všichni máme rádi, takže s rýmou, kašlem, teplotou, bolavou kostrou a bolehlavem nikam nevyrazíme a v klidu se nejdřív vyležíme.
PROGRAM:
Vzpomínání, stromeček s anonymními dárky – jeden dám, jeden vezmu, koledy, přání, cukroví – pokud si ho přivezeme, překvapení, radost, tradice.
„Jaký si to uděláš, takový to máš.“
Těšíme se moc na vánoční rozptýlení, a s veškerými dotazy se na mě můžete obracet, ať už jste rádce, pravá ruka, rodič, starý mazák, nebo nováček. :-)
Madla: 776 854 743; mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Přeji všem krásný adventní čas. Ke stažení  Deník cestovatele,seznam vybavení a mapa.